Potrójne uszczelnienie okna – postęp czy tylko pomysł na promocję?

Czy trzecia uszczelka jest elementem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania okna, czy to raczej kolejny chwyt marketingowy mającym przekonać do zakupu droższego okna?

W oknach z profili PCV spotyka się okna dwu- i trójuszczelkowe. Uszczelki montowane są poprzez wciskanie lub wtłaczanie uszczelki w szczeliny profilu. W systemie z dwoma uszczelkami jedna z uszczelek zamocowana jest na obwodzie ościeżnicy, druga na przyldze skrzydła. W oknach trójuszczelkowych trzecia uszczelka umiesz¬czo¬na jest w środkowej części wrębu skrzydła. Często jest ona współwytłaczana z profilem.

W zależności od wielkości, grubości oraz ich konstrukcji, uszczelki przyczyniają się w znaczący sposób do poprawy parametrów użytkowych całych okien: wodoszczelności, izolacyjności termicznej i akustycznej. Parametry te są zdecydowanie lepsze przy zastosowaniu systemów z uszczelnieniem środkowym (poprzez potrójną szczelność). Ponadto, środkowa uszczelka pozwala na montaż okuć okiennych w strefie ciepłej, co usprawnia ich działanie.

Planując zakup okien często zastanawiamy się, czy trzecia uszczelka jest konieczna dla prawidłowego uszczelnienia. Konieczna nie jest, ale z całą pewnością zasadniczo wpływa na podniesienie właściwości termoizolacyjnych i akustycznych w pomieszczeniu.

Większość producentów nie stosuje rozwiązań z trzecią uszczelką i nie posiada takich okien w swojej ofercie. Wiąże się to głównie z większymi kosztami produkcji. Klient ma więc ograniczony wybór okien z trzecią uszczelką. W krajach Zachodniej Europy ,takich jak Austria, Niemcy czy Szwajcaria, trzecia uszczelka staje się standardem.

Wiadomo, że okna wyposażone w trzecią uszczelkę są nieco droższe niż te z systemem dwuuszczelkowym, jednakże należy pamiętać, że nieco wyższa cena okna zwróci nam się później w kosztach ogrzewania, gdyż lepsze uszczelnienie oznacza mniejsze straty ciepła. Posiadanie w swojej ofercie okna zarówno z dwiema, jak i z trzema uszczelkami daje klientowi możliwość wyboru okna, które najbardziej będzie odpowiadało jego potrzebom.

Opisz nam swoje potrzeby. Chętnie doradzimy »

Powrót »
Firma Handlowo-Usługowa
Mariusz Pawłowski
Adres: 33-100 Tarnów
ul. Kasprowicza 70
tel. (14) 629 44 29
sklep@oknapawlowski.pl
pn-pt: 8:00-16:30
sob: 8:00-12:00