Zalety okien PCV

1. Okna PCV są niedoścignione w kwestii efektywności energetycznej.
Rama okna, dzięki skutecznej izolacji termicznej, odgrywa decydującą rolę w oszczędzaniu energii i ograniczaniu kosztów ogrzewania. Profile okienne z PCV osiągają doskonałe wyniki w porównaniu z oknami aluminiowymi i drewnianymi, posiadają lepsze wartości izolacyjne i w dużym stopniu obniżają energię potrzebną na ogrzanie domu.

2. Okna PCV to świetny stosunek jakości do ceny.
Ramy drewniane i aluminiowe są około 20-30% droższe niż profile PCV. Ze względu na wysokie oszczędności energii i praktycznie nie wymagające konserwacji użytkowanie przez ponad 20-30 lat, można stwierdzić, że okna PCV to zakup zwracający się w pełni już po paru latach.

3. Okna PCV są łatwe w użytkowaniu. Łatwo je czyścić i nie wymagają znacznych konserwacji.
Dla porównania – okna drewniane muszą być malowane co 5 lat. Materiał PCV jest niezwykle odporny na warunki atmosferyczne i działanie promieni słonecznych. Ze względu na gładką powierzchnię profili, do czyszczenia ram okiennych wystarczy zwykły płyn do mycia naczyń.

4. Okna PCV są niezwykle trwałe.
Oferują znacznie dłuższą żywotność w porównaniu do okien drewnianych, wyróżniają się dużą odpornością na zniekształcenia i wysoką funkcjonalnością na długie lata. W oparciu o długie użytkowanie przez co najmniej 20-30 lat, okna PCV są doskonałą inwestycją, również w odniesieniu do utrzymania wartości nieruchomości.

5. Okna PCV to doskonała równowaga ekologiczna.
Okna PCV są poddawane w 100% recyklingowi. 40% gazu i ropy naftowej na świecie jest wykorzystywanych do ogrzewania i dostawy energii do budynków, podczas gdy tylko 4% na produkcję tworzyw sztucznych, z których tylko 1% stosuje się do produkcji PCV. Poza tym recykling, trwałość i niskie poziomy zanieczyszczenia środowiska podczas produkcji profili PCV pozwalają uzyskać doskonały bilans ekologiczny i przyczynić się do ochrony środowiska. Okna PCV zużywają znacznie mniej energii podczas procesu produkcyjnego niż okna drewniane. Jak widać plastik plastikowi nierówny! W tym przypadku, tworzywo sztucznego pochodzenia w finalnym bilansie wywiera na przyrodę mniejszy wływ niż surowce postrzegane jako ‚ekologiczne’.

Opisz nam swoje potrzeby. Chętnie doradzimy »

Powrót »
Firma Handlowo-Usługowa
Mariusz Pawłowski
Adres: 33-100 Tarnów
ul. Kasprowicza 70
tel. (14) 629 44 29
sklep@oknapawlowski.pl
pn-pt: 8:00-16:30
sob: 8:00-12:00