Ekspert radzi Ponad dekada doświadczenia

Mariusz PawłowskiWłaściciel i twórca firmy „Okna Pawłowski”, ekspert z ponad dwunastoletnim doświadczeniem w dziedzinie okien, drzwi, bram, rolet i parapetów – to osoba, której na pewno warto posłuchać przed każdym większym zakupem. Chętnie dzieli się swą wiedzą oraz pomaga wybrać jak najkorzystniejsze rozwiązania. Warto poświęcić te kilka minut, by później okna służyły z powodzeniem wiele lat.

Zalety okien PCV Autor: Mariusz Pawłowski

1. Okna PCV są niedoścignione w kwestii efektywności energetycznej.
Rama okna, dzięki skutecznej izolacji termicznej, odgrywa decydującą rolę w oszczędzaniu energii i ograniczaniu kosztów ogrzewania. Profile okienne z PCV osiągają doskonałe wyniki w porównaniu z oknami aluminiowymi i drewnianymi, posiadają lepsze wartości izolacyjne i w dużym stopniu obniżają energię potrzebną na ogrzanie domu.
Czytaj więcej »

Co oznacza współczynnik U podawany w materiałach reklamowych? Autor: Mariusz Pawłowski

Współczynnik U określa ilość energii przenikającej przez okno o określonej powierzchni przy różnicy temperatury zewnętrznej i wewnętrznej równej ok. 1°C. Uściślając, U podaje się w W/m2 dla różnicy 1°K.
Czytaj więcej »

Jak dbać o właściwą wilgotność w pomieszczeniu z oknami PCV? Autor: Mariusz Pawłowski

Zdecydowany wpływ na jakość klimatu wewnątrz pomieszczeń ma wilgotność powietrza. Aby czuć się komfortowo, wilgotność powietrza wewnątrz budynku powinna być utrzymywana na poziomie 40%-55%. Na wilgotność powietrza wewnątrz domu ma wpływ kilka czynników:
• codzienne domowe czynności (pranie, gotowanie, mycie podłóg)
• korzystanie z wanny i prysznica
• naturalna utrata wilgoci przez ludzi, zwierzęta i rośliny
• temperatura i zewnętrzne warunki pogodowe
Czytaj więcej »

Potrójne uszczelnienie okna – postęp czy tylko pomysł na promocję? Autor: Mariusz Pawłowski

Czy trzecia uszczelka jest elementem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania okna, czy to raczej kolejny chwyt marketingowy mającym przekonać do zakupu droższego okna?
Czytaj więcej »

Powrót »
Firma Handlowo-Usługowa
Mariusz Pawłowski
Adres: 33-100 Tarnów
ul. Kasprowicza 70
tel. (14) 629 44 29
sklep@oknapawlowski.pl
pn-pt: 8:00-16:30
sob: 8:00-12:00